במאמרים קודמים שלי כבר עסקתי בנושא העצמה נשית סדנאות העשרה. הפעם, אני רוצה להתחיל דווקא עם הפנית תשומת לבכן לכותרת המאמר הנוכחי -הכותרת השיווקית שלי היא דברים שאתן חייבות לדעת, יחד עם זאת, ולמעשה, אתן לא "חייבות" כלום, אבל יש דברים שמאוד מאוד כדאי לכן לדעת....

באיזו דרך מועברות סדנאות העצמה?

בסדנאות העצמה נשית שאני מעבירה, אני מציגה את המודל המיוחד שלי "מודל הלביאה". כולנו מכירות את דמות האריה השואג עם הרעמה המרשימה כמלך החיות, לצידו, בדרך כלל שקטה יותר ופחות זוהרת, נמצאת הלביאה. אריות ולביאות חיים בלהקות אותן מנהיג האריה הבוגר ולצידו הלביאה הבוגרת, שמחזיקה בתפקיד דומיננטי והיא דואגת להאכיל את חברי הלהקה ולדאוג לביטחונם, לא פחות, ולפעמים יותר מאשר האריה. יש ללביאה תפקיד חשוב ביותר ובלעדיה האריה יכול לגווע ברעב. ככלל, אצל בעלי החיים, הזכרים יותר נוצצים והנקבות יותר אפרוריות. אצל בני האדם, זה מתהפך (לכל כלל יש יוצאים מן הכלל, אני יודעת ולא שוכחת). ככלל, אצל בני האדם, גברים ונשים בוגרים חיים בשותפות, מנהלים משק בית משותף, מטפחים ביחד את הבית והמשפחה, ושומרים על "חלוקת עבודה" מסורתית, כפי שאנחנו מכירות היטב.

ברוב התרבויות שאנחנו מכירות, גם כאן בארצנו הקטנטונת, התרבות הפטריאכלית (הנשלטת על ידי גברים) מקדשת את פער המעמדות בין גברים ונשים, מקדשת ערכים של כוחניות גברית מול רכות נשית, מעניקה חשיבות לצבירת רכוש על ידי הגברים כנגד ההסתמכות הנשית על שולחנו של בעלה. לשמחתי, המגמה הזאת הולכת ומשתנה, וכבר רואים יחסי כוחות אחרים בקרב זוגות צעירים שנישאים בשנים האחרונות. כעת, הנשים כבר לא נחותות, חלשות, חסרות זכויות כפי שהיה בעבר, ועדיין, הדרך לשיוויון מלא, ארוכה.

אנחנו , הנשים, צריכות לזקוף לזכותנו את קיומו של דור ההמשך. הנשים מתעברות, יולדות ומגדלות את הילדים ובמקביל, יוצאות לעבודה, מפתחות קריירה, מטפחות את הקשרים המשפחתיים ושומרות על הזוגיות בתוך כל "טירוף החיים". היום, הנשים נושאות בתפקיד "כפול" – האחד, התפקיד הקדום של ניהול הבית והמשפחה ; והשני, התפקיד המודרני שכולל קריירה ופיתוח עצמי. לצורך כך, נשים רבות בוחרות להעצים את עצמן, ליצור שינוי בחייהן, לספוג ידע ולסגל תכונות של שחרור. באמצעות העצמה נשית סדנאות העשרה, נשים רבות לומדות לסגל לעצמן הרגלים חדשים, התנערות מדפוסי התנהגות ישנים ומעכבים, שיחרור מעיוותי חשיבה מיותרים, ובעיקר צוברות ביטחון עצמי ביכולותיהן המופלאות.

מהם כלים להעצמה נשית אישית?

כאשר אנחנו רוצות לגלות בתוכנו העצמה נשית אישית, אנחנו רוצות להתבונן אל תוך עצמנו, לאתר את הכוחות הגלומים בתוכנו ולא להיות "פוטנציאל" אלא "מימוש". זה לא סוד שלנשים יש כוח עוצמתי שלא תמיד בא לידי ביטוי. לפעמים זה קל ופשוט ולפעמים דורש קצת יותר עבודה ואיתור הכלים המתאימים. הדגש שלי הוא על מימוש זכות הבחירה בכל מצב בחיים, ועשייה מתוך רצון אמיתי ובחירה מושכלת.

אימון אישי לשינוי והעצמה יכול לתת מענה למי שמתלבטת או צריכה הכוונה. באימון אישי יחידני או באימון אישי בקבוצה, אני מעניקה כלים שמאפשרים לנשים המשתתפות למצוא בתוכן את החוזקות שלהן, את הטכניקות המתאימות להן, ואת הערכים האישיים שמובילים  (או אמורים להוביל) אותן בחייהן. הכלים לכך רבים ומגוונים. במסגרת העצמה נשית סדנאות העשרה ניתנים כלים רבים, ומעל הכל נוצרת דינמיקה נישת קבוצתית שמוסיפה הרבה כח והעשרה לכל משתתפת ומשתתפת.