✔ להיות אישה שמחה בחלקה. מסופקת, שבעת רצון, רגועה

✔ להיות אישה אוהבת ומעניקה. בזוגיות, בהורות, במערכות יחסים

✔ להיות אישה רכה. לדעת לחבק כשצריך, לנחם כשצריך, להיות אוזן קשבת

✔ להיות אישה במקום שבו את רוצה להיות. להפוך את הרצוי למצוי, ואת המצוי לרצוי

✔ להיות אישה חזקה. מתמודדת עם משברים מבלי להישבר, חוזק פנימי ולא רק חיצוני

סדנת העצמה נשית, כשמה כן היא, מיועדת לנשים בלבד.

המשתתפות בסדנת העצמה אישית לנשים נהנות ממסע של העצמה אישית, במסגרת אינטימית, ממוקדת מטרה ומדמה אימון אישי בקבוצה. כל מתאמנת מגיעה עם העולם המלא והשלם שלה, ומביאה את הקשיים והאתגרים איתם היא מתמודדת (זה יכול להיות בהקשר של זוגיות, קריירה, מערכות יחסים וכדומה).  אני אשתמש בכל הידע שצברתי  ובכל ההתנסויות המגוונות שצברתי מהצלחות וממשברים שחוויתי, ומאנשים שהיו בחיי ולמדתי מהם (את הטוב ואת הרע) ואתן למשתתפות את כל מה שיכול לסייע להן בדרך להשגת העצמה נשית. כל מפגש יתמקד באחד מהנושאים המרכזיים בהם מטפל אימון אישי. נדבר על נשים מעוררות השראה, נעסוק באסרטיביות, נאתר חוזקות וערכים, נלמד כיצד לממש את זכות הבחירה, נפצח את הדרך לגייס חשיבה חיובית, ולבסוף נתמודד עם הדרך  להגדיר את החזון האישי של כל אחת מהמשתתפות.

העצמה נשית - רגע מתוך סדנת העצמה אישית לנשים

העצמה נשית - סדנת העצמה אישית לנשים

בסדנת העצמה נשית אני משתמשת במודל ייחודי שאני בניתי, לאחר שסיימתי קורס LIFE COACHING ופרקטיקום במכללת תוצאות בהנחיית מייקל בן דוד. בעזרת "מודל הלביאה" אותו תכירי בסדנה, תלמדי להיות האישה שאת רוצה להיות, ותוכלי להביא לידי ביטוי את כל אחד משלושת המצבים העיקריים של הלביאה בטבע. אותם מצבי הלביאה מתאימים היטב גם למצבים שאנו, הנשים, חוות ויכולות לאמץ לטובת חיי היום יום שלנו, בזמן ובמקום הנכון.

להיות חזקה ולשדר את החוזק, להיות חמימה ומחבקת, לעזוב ו-"לברוח" ברגע הנכון. כח הקבוצה יוצר חוויה מעצימה, אימון אישי לנשים תוך שיתוף ולמידה הדדית, הפריה הדדית ומעגל תמיכה יקר ערך. בסדנה אני משתמשת בכל הכלים והמיומנויות שלי כמאמנת אישית לחיים, כולל מיינדפולנס, וניסיון חיים עשיר. ואם אנחנו מדברות על העצמה נשית אין טוב יותר מהציטוט המפורסם

"אישה אינה נולדת אישה, היא נהיית כזו" (סימון דה בובואר).

ראיון ברשת 13 עם ענת מנדל

העצמה אישית לנשים

אנחנו חיות היום בעידן מודרני, תזזיתי, תחרותי, מהיר ועצבני (יצא לי שם של סרט...). עם העובדה הזאת צריך להתמודד ממקום של עוצמה. בניתי סדנת העצמה שמיועדת לנשים הרוצות להשיג יותר – שביעות רצון, אהבה, עוצמה, עמידות איתנה, שפע, אושר ושמחה. משתתפות סדנת העצמה נשית שהעברתי סיפרו, כי זכו לשינוי משמעותי בחייהן. בכל המקרים, בין אם השינוי היה קטן או גדול, נוצרה הטבה משמעותית במסגרות שונות בחייהן. אין משמעות לגודל השינוי אלא לתוצאה שנובעת ממנו. ככל שתשיגי הקשבה לעצמך ולגופך, כשתיישמי שינוי בתפיסת המציאות שלך, תשתחררי מהתנהגות אגרסיבית או מרצה, תפנימי את תחושת השפע בו את יכולה למלא את חייך, כך ייטב לך. כל זה נכון בכל סטטוס בחיים - אם את אישה צעירה שמתחילה את צעדיה ב"עולם של הגדולים" , אם את רווקה או אמא, אם את סבתא שמתמודדת עם נכדייך או עם הוריהם - כולל כל מגוון הסטטוסים שבדרך. אני מזמינה אותך לבחור בהגשמה עצמית שלך, ובמימוש החלומות שלך, באשר הם.

אתן לך את כל הכלים שברשותי, כולל ניסיוני הרב בהתמודדות עם הקשיים שאני עברתי בחיי, מילדותי ועד היום.

סדנת העצמה נשית – כי זה חשוב לכל אישה באשר היא אישה

העצמה נשית היא מושג מודרני, אבל למעשה, קיים כבר מימי התנך (דבורה הנביאה, אסתר המלכה) וגם בעולמות רחוקים שנתפסים, בטעות, פרימיטיבים (עיד אל בנאת מיהדות צפון אפריקה, או כל התאגדות נשית שבטית סביב הכביסה או סביב הבישול בקדירה). נשים מתמודדות בכל רגע נתון עם כמה וכמה "כובעים", גם בנות זוג וגם אימהות, גם נשות קריירה וגם בנות משפחה עם אחים, אחיות והורים. מרבית הנשים כבר אינן רק עקרות בית, ויוצאות לעבודה, לפעמים שעות רבות מחוץ לבית. לא תמיד יש להן עזרה, כך שהן צריכות לשאת בכל המשימות במקביל. העצמה אישית לנשים יכולה לבוא לביטוי באין ספור דרכים – החל מבחינה עצמית, של מיפוי רצונות, שאיפות, מצוי ורצוי, דרך עשייה ל"עצמי", נסיעה למקום מועדף, זמן איכות עם עצמי ; אימון אישי עם מאמנת, ועד סדנת העצמה נשית, בחברת נשים אחרות, שמתמודדות עם אותן שאלות ואותם אתגרים.

כל דרך שתבחרי תהיה טובה עבורך. העיקר שתשיגי את אותה עוצמה שתאפשר לך להשתחרר מרגשות שליליים, תסכול, מתח או חרדה. שתשיגי לעצמך את העוצמה שתאפשר לך את השינוי הנחוץ לך, את הגשמת חלומותייך, ובכלל, תרשי לעצמך להיות שבעת רצון ממה שיש לך, להודות על ההישגים שלך, ולוודא שאת נמצאת במקום בו את אכן רוצה להיות. (במאמר מוסגר - העצמה נשית מיועדת בראש ובראשונה לנשים לצורך "שימוש עצמי" אבל לא רק. העצמה נשית חשוב שתשווק לעולם הגברי כמעט באותה מידה. אני מאתגרת אתכם, הגברים שאולי קוראים את הטקסט שלי, קבצו והביאו את הגברים שסביבכם, ותזמינו אותי להעביר לכם סדנה שתאיר לכם את החשיבות של העצמה אישית לנשים. תרימו את הכפפה ? אני כאן גם בשבילכם.)

ערב גיבוש והעצמה

העצמה נשית וזוגיות איתנה

זוגיות היא מצרך מבוקש על ידי רוב הנשים בעולם המערבי, המודרני, בו אנחנו חיות. כשאת מכירה את עצמך, את חוזקותייך וערכייך, את יכולה להשיג כל מה שאת רוצה, ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר, בתוך זוגיות או בדרך אליה. להיות אישה במערכת יחסים זוגית טובה, זה אומר להיות חכמה, או כמו שאני קוראת למודל שלי, להיות לביאה. לדעת לנהום מתי שצריך, להתכרבל מתי שצריך וגם לעזוב, כשצריך.

הקשר הבלתי נפרד בין העצמה נשית ופיתוח קריירה

לצערי, וזה ידוע לכל, נשים בעולם הקריירה (ובכלל...) אינן זוכות לשוויון הזדמנויות מגדרי. ברור לי היטב שאין לאל ידי לתקן את העוול הזה בעצמי, לכן חשוב לי להעלות את המודעות לכך. מצד אחד את אשת קריירה (ככל שבחרת להיות כזאת) ומצד שני את עדיין זאת שמביאה ילדים לעולם (ככל שאת בוחרת בכך), בדרך כלל את תהיי ההורה המעורב יותר, בחינוך הילדים ובטיפול בהם (נכון, המגמה הולכת ומשתנה, אני רואה את זה אצלי, ויחד עם זאת, עדיין הרוב המכריע מדבר בעד עצמו). את בדרך כלל תהיי "מנהלת משק הבית" ולא תמיד תהיי מי ששולטת על תזרים המזומנים בבית. כל אלה הם נושאים חשובים, את חלקם תרצי לשמר ואת חלקם תרצי לשנות. כאשר את מגיעה למקום עבודה חדש או במקום עבודה שאת כבר מועסקת בו, חשוב שתשדרי את העוצמה הנשית שלך. חשוב לבוא או לעבוד ממקום של חוזקה ולא ממקום חלש או פחות ערך. התפיסה העצמית שאת תשדרי תהיה זאת שתקדם אותך, וככל שתשדרי חוזקה כך יתנהגו אלייך וכך יתפסו אותך כחזקה. זה נכון לגבי המנהלים במקום העבודה כמו גם לגבי הקולגות שלך. קיום סדנאות העצמה נשית עוזרות לעורר את השיח הציבורי ולהעלות את המודעות לחובת שוויון הזדמנויות לנשים. כך, אני מקווה , לחולל שינוי יחד עם המשתתפות של סדנת העצמה נשית שאני מעבירה.

הסדנה הקרובה, בת 8 מפגשים שבועיים, תיפתח באשקלון במהלך חודש מאי 2024. מכיוון שהסדנה מיועדת למספר מצומצם של נשים, מומלץ להקדים ולהירשם. השאירי פרטים בטופס ואחזור אלייך לפרטים נוספים.