נשים רבות מתעניינות ב"העצמה נשית" ומחפשות את המקום המתאים והמסגרת המתאימה לכך, לכן ערב העצמה נשית הופך להיות בילוי מבורך, ונערך בגוונים רבים. נשים אוהבות לבלות יחד, לצאת קצת מהשיגרה, ולקבל ערך. לנשים מסורתיות או סקרניות יקרצו ערבים של "הפרשת חלה" לנשים "נועזות" או סקרניות יקרוץ מפגש עם סקסולוגית, לאחרות יתאימו מפגשים עם מנחות העוסקות בנומרולוגיה, אסטרולוגיה, גרפולוגיה או קלפי טארוט.

בכל מקרה, בכל מפגש של נשים עם מנחה כזאת או אחרת, כאשר המשותף לכולם זה מעורבות נשית בלבד, הרי שהנשים זוכות להצגת הכח הנשי במלוא תפארתו.

אני באופן אישי מנחה ערבי נשים עם כלים מעולם האימון האישי, אימון לשינוי והעצמה, ואימון להגשמת חלומות.

מפגש העצמה בלתי נשכח עבור כל אישה

מפגש נשי שכזה, בערב שמוקדש כולו להעצמה נשית, של נשים למען נשים, מחזק כל משתתפת באופן אישי, ויוצר סולידריות של כח נשי משותף. כאשר ערב כזה מכיל כלים מעשיים, שכוללים מידע וטיפים ליישום מיידי, הרי שהערך המוסף גדל משמעותית. נשים יודעות ללמוד זו מזו, נשים יוצרות קשרים אישיים טובים יותר במסגרת חברתית (בניגוד לסביבת עבודה תחרותית, למשל) ולכן ערב כזה, של חברותא נשית יוצר מעצם קיומו העצמה אישית מהסוג הנשי.

בערב כזה, אם את מארחת או מתארחת חשוב שיהיה ערך מוסף. ערב שיכלול רק אוכל ורכילות  לא באמת יענה על ההגדרה. לעומת זאת, ערב שבו מוסיפים תוכן מתאים,  שמקנה כלים לארגז כלים של כל אחת מאיתנו, למערכות יחסים טובות יותר, לתקשורת אפקטיבית, לאופן שבו אני מציגה את עצמי ובכלל, להשגת סיפוק עצמי ומימוש עצמי, עד להגשמת חלומות. זה ערב העצמה אמיתי.

כיצד נערך ערב העצמה נשית?

בשנתיים האחרונות כינסתי בביתי באשקלון נשים נפלאות למפגשים מגוונים וכן התארחתי במסגרות שונות, והעברתי סדנאות שעיקרן היה העצמה נשית. סדנה אחת עסקה בסודות האושר והצלחה, ואני קראתי לה "אושר, טייס משנה להצלחה". סדנה אחרת שלי נקראת "רושם ראשוני במחשבה תחילה" והיא עוסקת בתובנות ובהכרות האישית שלנו עם עצמנו, כיצד אנחנו חושבים שאנחנו נראים, וכיצד אחרים תופסים אותנו. סדנאות אחרות שלי, לתקשורת אפקטיבית, לחשיבה חיובית ולהגשמת חלומות, כולן מוסיפות העצמה אישית לנשים במסגרת קבוצתית של ערב אחד מרוכז ומהנה.

לפני כשנה העברתי מספר מפגשים של העצמה נשית לנערות במסגרת התנדבותית, ושם הבנתי את החשיבות שיש להעצמה אישית בכלל ולהעצמה נשית בפרט, גם לנערות צעירות, שמתחילות את צעדיהן בעולם "של הגדולים" – גם בהקשר של זוגיות (לא ליפול למלכודת הריצוי מתוך לחץ חברתי), גם בהקשר תקשורת בינאישית (בתוך מערכות יחסים במשפחה או במסגרות חינוכיות) ומעל הכל, יצירת תחושת מסוגלות, שהיא הבסיס למימוש עצמי מהסוג היעיל והמועיל, כבר מגיל צעיר.

אימון אישי להעצמה נשית

אימון אישי יכול להתקיים בתוך קבוצה אינטימית של נשים במסגרת סדנה של 10 מפגשים או לחילופין במסגרת הליך אימוני פרטני, אחת על אחת, שהוא כמובן ממוקד מטרה אישית של המתאמנת הספציפית. כך או כך, כל המתאמנות שלי, בלי יוצאת מן הכלל, סיפרו לי שיצאו מחוזקות מתהליך אימון אישי שעברו יחד איתי, בין אם במסגרת קבוצתית של סדנה להעצמה נשית ובין אם בהליך פרטני. הן סיפרו לי על שינויים מרחיקי לכת שעברו אם זה בתוך הזוגיות , אם זה במציאת מקום עבודה ראוי ליכולותיהן, ואם זה מציאת שלווה מתוך עוצמה.

לסיכום, העצמה נשית נמצאת בנו הנשים, ואנחנו צריכות לגייס את ארגז הכלים המתאים, ולהשתמש בו כראוי. ערב העצמת נשים הוא מקור מצוין לכך.