יום האישה כבר כאן, ממש כמו בכל מרץ, ומגוון עצום של פעילות העצמה נשית נוחת עלינו מכל עבר. אמממה, העצמה נשית כפי שאני רואה אותה, לא עוברת בהכרח דרך מסעות שופינג בהנחות מפליגות או טיפולי פנים במחירים מדהימים, אלא דווקא בתחומים שונים לחלוטין.

לא, אל תבינו אותי לא נכון, גם אני מתפנקת מפעם לפעם במניקור ולק ג'ל ומעדיפה לערוך את הקניות שלי במחירים ידידותיים, אבל כאשר מדברים על העצמה נשית אישית, זה לא מה שאני רואה בעיני רוחי.

מה כוללת פעילות העצמה נשית

בעיני, פעילות העצמה נשית צריכה לכלול תכנים שכל משווק או איש יחסי ציבור היה מציע לכן גם אם לא הייתן נשים. מבלבל ? אני אסביר. כמו שלגברים לא מציעים מסעות שופינג וסידור ציפורניים או הסרת שיער, כך צריך לנהוג גם עם הנשים. היום , בשנת 2020, ברור לכל כי נשים צריכות להנות משוויון הזדמנויות בכל המישורים – חברתית, כלכלית, משפחתית ובכלל.

כך נשים צריכות להנות משוויון גם בפעילויות המוצעות להן ביום חגן היחיד והמיוחד (להזכירכן – את יום האם "הלאימו" לטובת יום המשפחה. מה רע בסדנה לסגנונות תקשורת (סדנה מומלצת לנשים ולגברים גם יחד), סדנאות להצלחה, הגשמת חלומות, וקורסים של ניהול רשתות תקשורת או נגרות? עוד ברור לכל, שדווקא נשים הן קהל יעד של מרבית הפעילויות שלא כוללות כדור – פעילויות מסוג סדנאות , קורסים, מועדוני קריאה ומפגשים חברתיים כאלה ואחרים. כמעט תמיד ובאופן גורף יהיה רוב נשי מוחץ.

נשים פתוחות ללמידה והקשבה

סדנאות העצמה שמיועדות לנשים, כפי שאני מעבירה מדי פעם, באות כדי לצמצם את הפערים בין נשים לגברים. בסדנאות אלה אני עוסקת באבחון המצב המצוי ו/או הרצוי, ביצירת הוויה פרואקטיבית של לקיחת אחריות, ומערכות יחסים ברוכות אסרטיביות ולא בריצוי או דיכוי. בסדנאות לנשים אנו מתמקדות באיתור החוזקות והערכים שיובילו אותנו בביטחה אל הגשמת החלומות שלנו.

נשים שמסיימות אצלי סדנת העצמה או כל סדנה אחרת, יוצאות לעולם חדש בו הן זוכות לפירגון ותמיכה – בראשית בתוך הקבוצה עצמה, ולאחר מכן מהסביבה שלהן, וחשוב עוד יותר – מעצמן לטובתן. חשוב לי לציין, גם גברים יכולים להינות וללמוד רבות מסדנאות העצמה, בדיוק כמו נשים. לצערי, הם לא קהל יעד של סדנאות מסוג זה בגלל שהם חונכו לכך שהם יודעים, חכמים, מסוגלים, חזקים, וכדומה, באופן טבעי, מעצם היותם גברים.

עוד חשוב לי לציין, שגם נשים, לא פחות מגברים, יודעות, חכמות, מסוגלות וחזקות, רק שבדרך כלל לא טורחים לומר להן את זה. בדרך כלל יציינו באוזניהן כמה הן יפות, עדינות, ממושמעות, חמודות ומתוקות.. העצמה נשית פעילות מבורכת כל זמן שהיא מקדמת את הנשים מעבר לבנאליות של מראה חיצוני. פעילות של העצמה נשית מעשירה את עולמן של הנשים כבנות אדם שוות, מוערכות, ראויות, מסוגלות ואין אף סיבה אחת בעולם שלא תוכלנה לממש כל מטרה וכל בחירה שהן עושות או רוצות להשיג בחייהן.

פעילות העצמה נשית

אם בא לך מאוד להתפנק במסע שופינג – תהני לך (רק תחשבי קצת על אקולוגיה, איכות הסביבה ויכולות מחזור מוגבלות וזהו. אם בא לך לצאת למסע הסרת שיער – לכי על זה בכל הכוח. אם בא לך להגשים את החלומות שלך, להתנער ממחשבות מעכבות או להשתחרר מדפוסי התנהגות הרסניים – תני לזה עדיפות. שימי על המאזניים, ותבחרי – איפה כדאי לך להשקיע את המשאבים שלך (זמן, כסף, אנרגיה) – ותלכי על זה עד הסוף. תממשי את זכות הבחירה שלך, תנצלי נכון את כל המשאבים שלך, תחדדי, תשפרי, תצליחי ותשיגי. יש לך את כל זה ? מעולה !! תגדילי ותעצימי , כי תמיד אפשר לעשות יותר.

בהצלחה, אישה.