לאה שבת, כתבה והלחינה שיר יפהפה שנקרא "רק החיים". השיר הזה מתמצת היטב את הצורך הצנוע של רוב בני האדם, לחיות חיים רגועים,  בלי מלחמות, חיים שקטים, מספקים ובעיקר - מאוזנים.

בתור מאמנת אישית לחיים, אני חותרת כמעט תמיד לאיזון בחייהן של המתאמנות שלי. ברוב המקרים האיזון הזה חשוב כדי להשיג העצמה לנשים.

מאמנת אישית לחיים מספקים

ככל שאנחנו נדע לאתר את החוזקות שלנו, וננווט את חיינו על פי סולם הערכים שלנו, כך נוכל לחיות את השאיפות שלנו (ולו הפשוטות ביותר), בשלמות, ללא קונפליקטים מיותרים, ומתוך מימוש עצמי שיביא לנו סיפוק מחיי היום יום.

כאשר ישנו איזון בחיים, עם נטייה קלה לחוויות חיוביות, השיגרה הופכת להיות מבורכת, נעימה, רצויה ומחבקת.

כאשר מופר האיזון, והחיים נוטים לכיוון קיצוני אחד, השיגרה הטובה מופרת, החיים הופכים להיות שוחקים, מעייפים, מאתגרים מדי, מתסכלים, והאושר בורח מאיתנו. במקרה כזה, צריך לעצור, לבחון את "גלגל החיים" שלנו, למצוא את הנקודה בה הופר האיזון – האם בזוגיות ? בעבודה ? עם הילדים ? בתוך מערכות יחסים או בהוויה העצמית שלנו ?

אחרי שמאתרים את נקודת ההפרה, פועלים להשגת השינוי הנחוץ.

לעיתים, עצם המודעות כבר פותר את הבעיה או לפחות מביא אותנו לפיתרון קל ומהיר. במקרים אחרים, נדרשת התערבות חיצונית ברמות שונות. לשמחתי, מאמנת אישית יכולה לתת פתרון לרוב הקשיים והאתגרים שנובעים מחוסר איזון. זה יכול להיות במסגרת אימון אישי פרטני, כאשר מספר המפגשים תלוי בקושי הספציפי, וזה יכול להיות גם במסגרת סדנאות העצמה, בה נפגשות מספר קטן של נשים בחברותה, משוחחות על הקשיים שכל אחת חווה, מקבלות כלים להתמודדות ולהעצמה, ובכוחות משותפים יוצאות לחיים מספקים וטובים יותר.

"אישה בונה אישה הורסת"

את הביטוי הזה שמעתי מסבתא שלי אין ספור פעמים, בהקשרים שונים. היא הייתה אחת הנשים החזקות שאני הכרתי וכפי הנראה השפיעה עלי רבות.

מכיוון ששמעתי את הביטוי הזה, וביטויים דומים אחרים, שרמזו על הדומיננטיות של האישה בבית ובמשפחה, הבנתי כבר לפני שנים רבות שלאישה יש תפקיד מרכזי.

כשנכנסתי לעולם האימון האישי ובמיוחד כשסיימתי את הקורס והוסמכתי כמאמנת אישית, הבנתי את החשיבות שיש לנושא העצמה אישית לנשים, אני כמעט בטוחה שרובכן תסכמנה איתי, שנשים מאושרות הן בנות זוג טובות יותר, אימהות רגועות יותר והבית מתפקד על הצד הטוב ביותר. כך גם בעבודה ובמערכות יחסים בכלל.

תחשבי על זה – אם בדרך כלל את תהיי בצד "המפקיד" רגשות חיוביים , הכלה ונתינה, אף אחד לא יגיד לך לא כאשר תעברי לצד "המושך", כי את תהיי תמיד ביתרת זכות, והאחרים, שנהנו מההפקדות שלך, לא יוכלו לסרב לך.

שימי לב, אם זה לא קורה (ואת רק מפקידה או רק מושכת) הרי שאין איזון, ויש לתקן את המצב, כך שייווצר האיזון הנדרש.

ככלל, אני מעדיפה להיות האישה הבונה, האישה שמרגישה סיפוק בחייה המאוזנים לטובה, וזאת ש"מדביקה" את הסובבים אותה בחשיבה חיובית, אופטימיות וחיוך, גם כשיש קשיים וגם כשנדרשת התמודדות מאתגרת. אני מסכימה לגמרי עם לאה שבת, ואם כבר "להתנדנד" אז רק לטובה.

הנה לכן מילות השיר של לאה שבת, להנאתכן:

סך הכל אני רוצה,
לחיות את חיי בשקט.
לא רוצה מלחמות, לא לא.

נמאס לי להתנדנד,
בין חום לקור, בין רע לטוב,
רוצה לחיות בכיף...

רק החיים, לוקחים אותי.
החיים, נוהגים אותי.
רק החיים, לוקחים אותי,
החיים, נוהגים אותי, נוהגים אותי.

סך הכל אני רוצה,
לחיות את חיי בשקט,
לא רוצה מלחמות, לא לא.

נמאס לי להתנדנד,
בין חום לקור, בין רע לטוב,
רוצה לחיות בכיף, בכיף...