כבר כשהייתי מאוד צעירה ידעתי ש"כשאגדל ארצה ל...." ואז באה שאיפה כזאת או אחרת, חלום כזה או אחר (לכתוב ספר / לנסוע ליפן / לטייל במקומות רחוקים). באופן טבעי וברור, לא נתתי לזה שמות של "הגשמה" או "הצלחה" או "הגשמת חלומות". היום, אחרי כמה עשורים, אני יכולה להגיד ששאפתי לשינוי מהעולם הקטן שבו חייתי.

אז, לפני כמה עשורים, כשהייתי ילדה ירושלמית, בבית צנוע, בשכונה מוזנחת, עוד לא ידעתי מה יידרש ממני כדי לחולל שינוי בחיים. האמת היא שגם אחרי שבגרתי, עבדתי למחייתי, שירתתי בצבא, נישאתי והולדתי ילדים, עוד לא התעסקתי בכלל בשאלות הללו.

פשוט הרגשתי בת מזל בכל מה שעשיתי, הייתי מאושרת כשהייתי מסוגלת להרוויח כסף למחייתי, בהמשך, הייתי מאושרת למצוא בן זוג אהוב, לעבוד בעבודה מאתגרת ומספקת ולהוליד ילדים נפלאים. חלומות הילדות שלי נשכחו אי שם, כאילו נשטפו בזרם החיים הנעימים.

זה לא שהחיים שלי היו חפים ממהמורות, היו גם היו, יותר מדי. היו צרות ופגיעות, היה צער וכאב, אבל באופן כללי הרגשתי בת מזל, הרגשתי שמחכה לי עתיד מאושר.

הרגשתי שאני כבר לא אותה ילדה שקופה מירושלים. עם השנים הבנתי שאני רוצה יותר. החיים לימדו אותי שאפשר יותר. לא מבחינה כלכלית דווקא אלא יותר ברמה אישית-רגשית, ברמה של סיפוק אישי, הגשמה והצלחה.

לקח לי עוד שנים רבות כדי להבין שאני רוצה לעסוק בהגשמת חלומות.

הפעם הראשונה שזה היכה בי היתה כשהתנדבתי בנפאל (בשנת 2010) הפעם השנייה שעסקתי בזה הייתה כשעברתי קורס מקצועי של אימון אישי (כשנה לאחר מכן) ושם הכנתי לעצמי את רשימת החלומות שלי, רשימה שהייתה טמונה עמוק בתוך הלב וחיפשה את ההזדמנות לצאת ולהתגשם.

לחולל שינוי בחיים בעזרת אימון אישי

מה היתרונות של אימון אישי?

כולנו עוברים שינויים. כולנו חווים שינויים לטובה או שינויים לרעה, שינויים מודעים או שינויים שנכפים עלינו.

שינויים יכולים להיות מבורכים במיוחד אם הם באים מתוך מימוש זכות בחירה ומתוך החלטה מושכלת.

כי מה זה בעצם שינוי?

שינוי הוא מעבר מנקודה א' לנקודה ב'. שינוי של אובייקט או של מצב כזה או אחר.

חשוב לי לומר כאן ועכשיו, ברור לי שלא כולן זקוקות לאימון אישי. עם זאת, ברור לי באופן הכי עמוק שאם אנחנו רוצות לעבור שינויים משמעותיים, ויש לנו סימני שאלה, כדאי שנקבל ליווי מקצועי ובעזרת אימון אישי נוכל לדעת שאנחנו צועדות בדרך בטוחה כדי לעבור בהצלחה מנקודה א' לנקודה ב'. ממש כמו שנשתמש בווייז כאשר ניסע בכבישים רחוקים שאף פעם לא ביקרנו בהם.

לא סתם אני אומרת שאימון אישי הוא מסע מופלא אלייך, כל אחת אל תוך עצמה.

שינוי כזה, שמצריך ליווי אישי מקצועי, יכול להיות בנקודות קריטיות בחיים, אם זה כשאנחנו מרגישות צורך בהחלפת מקום עבודה או מקצוע, אם זה כשאנחנו נמצאות בתוך משבר אישי כזה או אחר, או כשאנחנו נתקלות בקשיים בזוגיות. אימון אישי יכול לסייע גם כשאנחנו מרגישות שאין לנו דרך לצאת ממצב תקוע ואנחנו לא רואות את האור בקצה המנהרה או כשאנחנו רוצות להשיג יותר ממה שיש לנו כעת (כלומר "הכל טוב" אבל יכול להיות יותר טוב).

אימון אישי, למעשה, מעניק לנו כלים להתמודדות. מאפשר זוית הסתכלות רעננה או אחרת, מאפשר לנו התבוננות מחודשת על הדברים שאנחנו חוות כבר שנים (או תקופה ארוכה או תקופה קשה).

בעזרת אימון אישי אנחנו יכולות להשתחרר מעקשנות מיותרת, מדעות קדומות, ולצאת מנקודות עיוורון שתוקעות אותנו במצבים לא נעימים או לא מתאימים לנו.

זה הזמן לחולל שינוי בחיים

בכל זמן ובכל מקום שבו אנחנו מרגישות חסרות סיפוק, כשאנחנו מרגישות כבויות, תקועות, בלי חלומות, בלי ייעוד – זה הזמן לחולל שינוי.

בכל זמן ובכל מקום שבו אנחנו מרגישות שיכול להיות לנו יותר טוב, שאנחנו יכולות להגשים את עצמנו, שאנחנו יכולות להיות מאושרות יותר – זה הזמן לחולל שינוי.

חשוב לי לומר, כשאנחנו מבינות שהגיע הזמן לחולל שינוי בחיים, זה לא חייב להיות שינוי דרמטי, פירוק של מסגרות או שבירת חומות וניפוץ תקרות. זה בהחלט יכול להיות שינוי קטן, מינורי, שינוי בנקודה אחת ספציפית, וגם שינוי כזה, פעמים רבות, יכול לייצר שינוי משמעותי בחיים. לעיתים השינוי יישאר באותו פלח של החיים ולעיתים ישפיע על פלחים נוספים ועל תחומים רחבים יותר בחיים, כמו אבן שמושלכת למים ויוצרת גלים קטנים.

כדי להשיג את השינוי המיוחל, ולקבל את הליווי המתאים, אפשר להיעזר באימון אישי לשינוי והגשמה או אימון אישי לזוגיות, הכל לפי הרלבנטיות ולפי הרצון לשינוי המבוקש.

אף פעם אל תחששו לבקש עזרה, אף פעם אל תתביישו לבדוק את האפשרות שטעיתן. אנחנו בנות אדם, בשר ודם, אנחנו מסוגלות לטעות, ליפול, להחמיץ את העיקר. עוד יותר מזה, אנחנו, בנות האדם, יכולות לחלום ולהגשים את חלומותינו, לקום מהמשבר, להיחלץ מן התהום, למצוא דרך חדשה, לגלות את העיקר והחשוב, ולחיות חיים מלאי שמחה, אושר והצלחה.

אני יודעת, פשוט כי הייתי שם. חוויתי, כאבתי, כשלתי וגם הצלחתי, וכעת אני מאושרת לעשות גם למען אחרות ואחרים כדי שכולנו נוכל לגלות את האושר בתוכנו.