כמה פעמים אמרת לעצמך "מחר אני מפסיקה לעשן" או "אני צריכה לעשות ספורט" ואולי "אני חייבת להוריד 5 ק"ג (לפחות)" כמה פעמים התחלת וכמה פעמים הפסקת לעשות ספורט או דיאטה ? כמה פעמים הפסקת לעשן ?

אני מציעה לך רק לרגע, לעצור, להקשיב לעצמך ולחשוב – את באמת "רוצה" או שאת רק מצהירה שאת רוצה ?

נכון, הרבה סימני שאלה בבת אחת, שאולי מצביעים על צורך אמיתי באימון להעצמה אישית. כי יש הבדל בין "רוצה – בוחרת ומשקיעה "לבין "רוצה – מעדיפה, אם אפשר".

בואי נדבר על כוח הרצון שלנו.

בעולם האימון האישי, כח הרצון שלנו מתחלק לשני סוגים עיקריים, לפי מידת ההשקעה שאנחנו מוכנים להשקיע, על מנת לממש ולהוציא אל הפועל את נשוא הרצון שלנו.

רוצה מעדיפה, אם אפשר

במקרה הזה, של הייתי רוצה לצאת לריצה לפחות פעמיים בשבוע, אבל אני לא מוצאת את הזמן, וזה לא ממש בטוח לצאת בשעות החשיכה לבד, וקשה להתעורר שעה מוקדם יותר, והילדים ממש זקוקים לי להסעות אחרי הצהריים, ו.... טוב, הבנתם את הרעיון.

אוסף של תירוצים (טובים יותר או טובים פחות) משאירים אותי בבית או בכל מקום אחר, העיקר שלא להיכנס לטייץ ולנעלי התעמלות ולהתחיל לרוץ.

כמובן, שאם אני אמצא את הזמן, ואם זה יסתדר לי, זה יהיה ממש ממש נפלא להתחיל לרוץ.

זאת אמירה קלאסית של NICE TO HAVE. אני לא באמת מחוייבת לרצון שעליו אני מצהירה.

רוצה בוחרת ומשקיעה

כשאני באמת באמת רוצה משהו, וזה בוער לי בעצמות, אז אני אנקוט במעשה. לא אחפש תירוצים, לא אתייחס לרצון שלי כמשהו זניח ואהיה מוכנה "לשלם את המחיר" כדי להצליח ולהגשים את הרצון במלואו.

אם אני רוצה להוריד במשקל, ברור לי מה המחיר שאני צריכה לשלם. צריך לאכול קצת אחרת ממה שאני אוכלת עד עכשיו, צריך לשנות את הרגלי הצריכה בבית, וכדאי מאוד לעשות ספורט כדי להעלות את שריפת הקלוריות.

עד כאן, הכל ברור וידוע. רק איך עושים את זה ? אם את עוד לא הצלחת, אולי תסייע לך עזרה מקצועית מסוג של אימון להעצמה אישית.

שינוי על ידי אימון אישי להעצמה אישית

כל שינוי שאנחנו מבקשים להכניס לחיינו, יכול להשפיע עלינו ברמה כזאת או אחרת. אחד הדברים הכי משמעותיים הוא – המחויבות שלנו לתהליך השינוי. לא פחות חשוב להגדיר נכון את מטרת השינוי, כך שיהיה הצורך הבסיסי ביותר – כלומר למצוא את המטרה האמיתית ולכוון לשם.

בשנתיים האחרונות אני עוסקת רבות באימון אישי לנשים, מכיוון שאני עצמי עברתי תהליך כזה בעבר, ולמדתי ממנו רבות על עצמי ועל הנשים שסביבי, אני מאמינה שזאת דרך מעולה להכניס שינוי לחיים.

בעזרת האימון האישי שאני מעניקה, המתאמנות שלי יודעות לאתר את מקור הרצון והצורך, ולפעמים, זה מפתיע אפילו אותן לגלות, שמה שהן הצהירו עליו זאת לא הבעיה האמיתית אלא רק מה שנראה מעל פני השטח.

אני אתן דוגמא קטנה –

מתאמנת שלי ציינה בפני שהרופאה שלה כמעט פקדה עליה להוריד במשקל כדי לשמור על בריאותה. לדבריה היא כל כך נבהלה שהחליטה מיד להתחיל לעשות ספורט. עד כאן, הכל טוב, אבל, זה לא מה שהוציא אותה מהבית לבושה בטרנינג ונעלי ספורט. כי זה ש"הרופאה אמרה" לא הוביל אותה לאותו רצון משמעותי שמדרבן לעשייה. היא נשארה בבית, עם הקרואסונים, הפיתות והתיסכול, שהלך ותפח יחד איתה.

לאחר שיחה שעשינו, התברר שהמשקל העודף שלה מפריע לה ליצור קשרים עם גברים (כך שהיא לא מצליחה לייצר זוגיות) ופוגע לה בביטחון העצמי שלה כמעט בכל מקום בחיים. כאשר היא הבינה את זה, הגיע הרגע של ההארה, הצורך האמיתי עלה – להוריד במשקל כדי להיות בטוחה בעצמה, כדי להיכנס לבגדים בהם היא חושקת, ומעל הכל, כדי להיראות נחשקת בעיני עצמה, כדי שגם הגברים שהיא פוגשת כבני זוג פוטנציאליים, יוכלו לחשוק בה.

בתום האימון האישי של כ-10 מפגשים המתאמנת שלי הורידה 5 ק"ג ! לא בגלל האיומים של הרופאה, אלא בגלל הרצון האמיתי שלה, להשיב לעצמה את הביטחון העצמי, ולחזור לאהוב את עצמה כדי שתוכל להיות נאהבת גם על ידי הסובבים אותה. לצורך כך היא היתה מוכנה לשלם את המחיר המלא – לוותר על שעת שינה אחת ביום ; לאכול פחות מתוקים ופחות פחמימות ; לדעת על מה לוותר במסעדות ובאירועים (דחיית סיפוקים) ; ולהבין שאם רוצים משהו באמת, צריך להשקיע משאבים ולשלם מחיר.

חשוב לומר, אני כותבת לנשים, מכיוון שבחרתי למקד את העשייה שלי בנושאי העצמה אשית לנשים, יחד עם זאת, כל מה שאני כותבת נכון גם לגברים, ממש באותה מידה.

גברים ונשים שמעדיפים לקחת חלק באימון בקבוצה, יכולים לבחור ולהשתתף בסדנאות העצמה, שיכולות לתת פתרון מצוין.

לסיכום, חשוב מאוד לבחון את הרצון האמיתי שלנו, ולבחור לממש אותו בכל מחיר.

בהצלחה !