סופרים ומשוררים רבים מקיימים סדנאות כתיבה מצוינות, שגם אני לקחתי בהן חלק ונהניתי מכל רגע. סדנאות הכתיבה שאני מעבירה שונות בהחלט מכיוון שהסדנאות שלי כוללות טכניקות אימוניות לצד טכניקות ספרותיות ולכן הן  ייחודיות ובעלות ערך מוסף רב. בסדנת הכתיבה הראשונה שהשתתפתי בה הגיתי את ספר הילדים שכתבתי ויצא לאור בשנת 2017. מאז ועד היום לא הפסקתי לכתוב וללמוד את עולם הכתיבה ממקורות שונים.

סדנת כתיבה אישית שאני מעבירה, מעניקה למשתתפים ולמשתתפות שבה אלמנטים שונים מעולם הכתיבה היוצרת ועוד יותר מכך כלים לטובת העצמה אישית ואפילו סוג של תרפיה אישית בזכות כלים שלמדתי ומשמשים אותי מתחום ה- LIFE COACHING  ומתחום המיינדפולנס.

סדנת כתיבה אישית ממוקדת

סדנת כתיבה אישית מיועדת לכל מי שמבקש להעשיר את עולמו היצירתי וגם להשתחרר מעכבות או מחסומים חסויים או גלויים. הסדנה מתאימה גם למי שכבר כותב ומפרסם את כתביו, וגם למי שמגלה את רזי המילה הכתובה או שמבקש לאסוף טכניקות מעולמות שונים. בסדנה נשתעשע עם המילים, באווירה אינטימית, משתפת ומאפשרת. נעסוק בכתיבת חזון אישי המבוסס על ערכים וחוזקות, נעסוק בכתיבה משחררת ונגלה היכן מסתתרת השראה.

רמז למקורות השראה – החל משורה שקראתי ותפסה מקום של כבוד במחשבותי, דרך פרי שאכלתי, עובר לשביל בו פסעתי או כביש בו נסעתי, ועד תמונה שצדה עיני, רגשות שמפעמים בי לשמע שיר כזה או אחר , ואפילו ריחות או צלילים חולפים.

סדנת כתיבה אישית למתחילים

סדנת כתיבה למתחילים נעשית במסגרת קבוצה אינטימית של משתתפים ומשתתפות המבקשים לעצמם זמן איכות עם נפשם. מדובר בסדנת כתיבה הכוללת בתוכה אלמנטים מכל עולמות התוכן שאני מביאה איתי, ומתבססת על החומרים שמביאים אתם המשתתפים עצמם. סדנאות הכתיבה מיועדות לנשים ולגברים כאחד. כל המשתתפים מוזמנים למסע מופלא אל תוך עצמם, להעצמה וליצירה אישית. במסגרת הסדנה נתרגל טכניקות כתיבה, מקורות השראה, ניתוח וכתיבת דמויות, ועוד הנאות. מניסיון עבר שלי, האווירה נוצרת במפגש של סדנת כתיבה מאפשרת שיתוף וחשיפה בתוך קבוצה עם מכנה משותף והמשתתפים בה זוכים לשיח וחשיבה משותפת וקבלת פידבק על טקסטים שנכתבים – כל אחד לפי בחירתו.

במסגרת השיתוף, ניתן לקבל גם התייחסות אנונמית ככל שבוחרים לא להיחשף מול המשתתפים, למרות שאני ממליצה כן להעיז ולאפשר חשיפה שכן זהו אלמנט חשוב בעולם היצירה – אנחנו כותבים כדי שיקראו אותנו, וקבוצה כזאת, שמתגבשת יחד יכולה להיות מצע חיובי ולאפשר "נחיתה רכה" של טקסטים אישיים.

למה בכלל להשתתף בסדנה עכשיו

התשובה הקצרה – כי מגיע לך.

התשובה הארוכה - נכון, הימים אינם ימים פשוטים, וגם המצב הכלכלי של אנשים רבים אינו כפי שהיה פעם. בכל זאת, הנפש חשובה ומומלץ לכל אחד ואחת מאיתנו, להתנתק מטרדות היום יום לטובת ה"עצמי". סדנה כזאת מאפשרת סוג של "בועת זמן" כדי להתנתק מהשיגרה (האפורה או המעיקה) ולאפשר לעצמך "בריחה" מהמציאות לשעה קלה, תוך שימוש בטכניקות יצירתיות לטובת שחרור ותיעול רגשות או תחושות בתוך קבוצה של אנשים כמוני וכמוך, ומחוץ למסגרת הרגילה.

כתיבה טובה ומשחררת מאפשרת לנו לשחרר מחשבות, רגשות, חששות, פחדים ולעוף על כנפי הדימיון. רוצים דוגמא ? בבקשה.

תרגיל לכתיבה בהשראת החלון הפתוח

צאו אל החלון. הביטו מסביב. הרחיקו במבט עד לאופק הנגלה לעין. תנו לעצמכם מסגרת זמן של 5 דקות התבוננות ועוד 10 דקות (או יותר) של כתיבה משוחררת מכל מגבלה – העלו על הכתב את כל מה שאתם ראיתם, שמעתם, הרחתם ממקום עומדכם ועד אל אותו האופק הרחוק.

נשאר לכם טעם של עוד ? הנה בבקשה חלק שני של התרגיל – כתבו במשך 10 דקות לפחות את תיאור המצב הבא:

מקמו את עצמכם בזירת אירוע חדשה מתוך החלק הראשון של התרגיל (כלומר, אם בתרגיל הראשון עמדתם בחלון והשקפתם על מגרש החניה או על מרפסת השכנים, בחלק הזה של התרגיל אתם נמצאים ממש שם – במגרש החניה או על מרפסת השכנים). כעת, תארו בכתב את נקודת המבט החדשה, משם אל החלון שלכם. מה אתם רואים ? איזה אלמנטים חוזרים מהחלק הראשון אל תוך החלק השני ? מה גרם לכם השינוי הזה בנקודת המבט ?

אני מוצאת את התרגיל הזה מרתק ומשתמשת בו גם לצורך כתיבה ספרותית וגם לצורך אימון אישי ובחירת נקודות מבט מגוונות על משקל "דברים שרואים מכאן לא רואים משם".