כתיבה יוצרת היא למעשה ביטוי יצירתי אומנותי באמצעות טקסטים מסוגים שונים. 
כתיבה היא אומנות שכל איש ואישה יכולים לעסוק בה ולמעשה עוסקים בה. ברשתות החברתיות, בהתכתבויות עם חברים או עם משפחה באמצעות הדואר האלקטרוני או אפילו בוואטסאפ.

היום, כאשר כל ילד מגיל שנה זוכה לברכות המשוגרות במרשתת לכל דיכפין, וכל חייל שמתגייס או חיילת שמשתחררת זוכים לפוסטים של הורים נרגשים, הרי שה"כתיבה" הפכה להיות מוצר צריכה בסיסי.

ישנן היום סדנאות כתיבה רבות המלמדות טכניקות ספרותיות ועושות שימוש באמצעים פיגורטיביים שונים, תוך עידוד הכותב לספר את סיפורו האישי.

סדנאות הכתיבה שאני מעבירה שונות לחלוטין מכל סדנת כתיבה אחרת שאתם תפגשו. גם בסדנאות שלי המשתתפים לומדים לכתוב את סיפורם האישי, ויחד עם זאת מקבלים ערך מוסף של אימון אישי.

בסדנאות הכתיבה שאני מציעה, הדגש הוא על האימון האישי, העצמה אישית, מציאת אפיק יצירתי בחיים שמעניק סיפוק ואושר, תוך שימוש בכלים ובטכניקות מגוונות. נכון, אולי לא תצאו מהסדנה סופרים של רב מכר, אבל תצאו בהחלט עם טכניקות חדשות, רעיונות רעננים ובעיקר – נקודת מבט חדשה על החיים וערך מוסף של אהבה עצמית, הצבת מטרות ויעדים, ומסע מופלא אל תוכך.

לאחרונה ייסדתי סדנת כתיבה יוצרת אימונית, המשלבת כלים אימוניים כחלק אינטגראלי מהמפגש, שמהווה למעשה אימון אישי בקבוצה, תוך מימוש התשוקה לכתיבה ,אותה מביאים המשתתפים והמשתתפות למפגשים.

סדנת כתיבה יוצרת אימונית

סדנת כתיבה יוצרת אימונית

בסדנה הייחודית שאני פיתחתי משולב תהליך של אימון אישי על כל שלביו, כאשר בסופו המשתתפים מקבלים תוצר כתוב הכולל את סיפורם האישי, יעוד וחזון.
הכלים שאני משתמשת בהם בסדנה זאת כוללים מודלים מעולם האימון לצד טכניקות ספרותיות כגון: מיסגור, אינטרטקסטואלית, מיקוד, נבואה המגשימה את עצמה, ועוד. 

עולם התוכן האישי של כל משתתף ומשתתפת משתלבים ובאים לידי ביטוי לצד עולמות התוכן שאני מביאה – אהבת הכתיבה והיצירה לצד LIFE COACHING  וחתירה לאושר והצלחה.

במהלך הסדנה נגדיר יחד את המצב המצוי והרצוי של כל משתתף ומשתתפת, נמצא את המקומות הדורשים שיפור או שימור, נצא מאזור הנוחות, נכרה חלום ונכתוב את הדרך להגשמתו.

סדנה זאת בת 10 מפגשים ומיועדת לקבוצה אינטימית, אשר המשתתפים בה זוכים להתכנסות אישית עם עצמם ולהפריה הדדית ומעגל תמיכה לסירוגין. כל דבר בעיתו.

סדנת כתיבה יוצרת למתחילים

מדובר בסדנה המיועדת לגברים או לנשים (קהל הטרוגני או קהל הומוגני, לפי דרישה) אשר במהלכה מחדדים המשתתפים את חדוות הכתיבה שלהם ומביאים לידי ביטוי את כישורי הכתיבה היוצרת שלהם. מלבד הכלים האימוניים, יבואו לידי ביטוי הכישורים הספרותיים של המשתתפים.
הסדנה הזאת מתבססת על אמצעים מעוררי כתיבה כגון: טקסט מתוך שיר או סיפור, תמונה, כתיבה בעיתון, פוסט בפייסבוק וכדומה.

בסדנה זאת הדגש יהיה על הפקת הנאה מהכתיבה באמצעות שיטות כתיבה שונות, אינטרטקסטואליות, אשליה, האנשה, הגזמה, הטרמה, החפצה, מכתב, תפנית עלילתית וכדומה.

גם כאן, ישנו שיח ודיאלוג פנים קבוצתי וגם זמן אישי ופרטי לכל משתתף לעצמו.
סדנה זאת נמשכת 5 מפגשים ומעשירה את המשתתפים בה בחוויות מגוונות מעולם הכתיבה, השירה, הדימיון והיצירה.

אם זה עתה החלטתם להתחיל את דרככם בעולם הכתיבה, תוכלו למצוא מידע נוסף רלוונטי בנושא במאמר "סדנת כתיבה למתחילים".

הנאה והנעה

כל סדנת כתיבה יוצרת (אימונית או למתחילים) שאני מעבירה מהוות זמן איכות של כל משתתף עם עצמו. מדובר במפגשים של שעתיים הכוללים הנאה צרופה לכל מי שאוהב לכתוב ולכל מי שרוצה לשפר את יכולותיו וכישורי הכתיבה שלו.

הסדנאות מלאות עשייה וכוללות "שיעורי בית" על מנת להעניק ערך מוסף של הנעה לשינוי, לשיפור, להתמודדות ולהגשמת מטרות ויעדים. כל אחד לפי רצונו ולפי בחירתו.

למי מיועדות סדנאות הכתיבה ?

סדנאות הכתיבה שפיתחתי מיועדות לקהלים מגוונים, לנשים ולגברים. כאמור, סדנת כתיבה למתחילים בת 5 מפגשים וסדנת כתיבה יוצרת אימונית בת 10 מפגשים והן מותאמות לצרכים המתוארים למעלה.

באופן כללי, ניתן לקיים כל אחת מהסדנאות במסגרת קבוצה שמתכנסת ומזמינה אותי כדי להעביר את הסדנה IN HOUSE  אצל המזמינים או לחילופין, אצלי באשקלון, באווירה ביתית ואינטימית.

כאשר הקבוצה מורכבת מנשים בלבד, אני מוסיפה ומעשירה את התכנים כך שיעניקו, בנוסף, גם אלמנט של העצמה נשית עם דגשים על אסרטיביות, חוזקות, עצמאות ועוד.

כאשר הקבוצה מורכבת מפנויים ופנויות (רווקים או גרושים), יינתן דגש להתכתבות מקדמת קשר רומנטי, ברשתות החברתיות או באתרי היכרויות כולל כתיבת פרופיל אישי, נוסח פנייה אישי ומעניין וכדומה.

אני בהחלט ממליצה לזוגות להגיע ולקחת חלק בסדנת כתיבה כחלק מזמן איכות זוגי. ידוע לכל שישנה חשיבות גבוהה לזמן איכות משותף של שני בני הזוג, וכאשר משלבים אלמנטים של אימון אישי, הנאה והנעה, הרי שהסדנה הזאת נותנת מענה מלא לזוגות שמעוניינים בכך. במקרה זה הסדנה המתאימה יותר תהיה סדנת כתיבה למתחילים בת 5 מפגשים.
 

זאת הזדמנות טובה לספר שבמהלך ינואר 2020 תפתח סדנת כתיבה באשקלון, ואתם מוזמנים להצטרף למסע המופלא בעולם הכתיבה. להתראות.