מאמר זה נכתב בימי היציאה מהסגר הקורונה , בו ישראל נמצאה מזה שבועות ארוכים, כמו גם מדינות רבות ברחבי העולם. ההסגר הזה גבה מחירים יקרים מאלפי בעלי עסקים ועצמאיים, שינה סדרי עולם ובעיקר גרם להפחתה משמעותית של התקהלויות או התקבצויות מכל סוג שהוא. כך, סדנאות וקורסים בתחומים שונים בוטלו וחלקם עבר למדיה דיגיטלית. אימון אישי לחיים, ואימון אישי בכלל, בין אם היה פרטני ובין אם אהיה אימון אישי קבוצתי, לא התקיימו במשך חודשיים לפחות.

בימים אלה, האימונים האישיים חוזרים, וגם אני מתחילה לבחון את החזרה לקיום סדנאות עם מספר משתתפים מצומצם.

היתרונות של אימון אישי קבוצתי

אני השתתפתי בקורס אימון אישי לראשונה לפני שנים רבות, מה שהביא אותי לשינוי שעברתי ולצמיחה בעקבותיו. אותו קורס היה אחת החוויות המעצימות והחשובות שעברתי באותם ימים, בהם הייתי זקוקה לחיזוק, עידוד וחישוב מסלול מחדש. היתרונות שיש לקבוצה על פני אימון פרטני משתנים, כמובן מאדם לאדם.

בזמנו, אני בחרתי קורס כזה מכמה סיבות והרווחתי ממנו רבות:

 1. עולם האימון האישי היה חדש לי ולא הייתי בטוחה שזה "מעשי" מספיק עבורי, לכן התאים לי קורס של 10 מפגשים, כמסגרת חברתית מהנה של פעם בשבוע.
   
 2. המחיר היה סביר, וביחס למחיר של אימון אישי פרטני, הפער בזמנו היה גדול מאוד.
   
 3. עבודה בקבוצה יכולה להקל על החשיפה או המבוכה שמול מטפל אישי "אחד על אחד".
   
 4. משתתפי הקבוצה מביאים, כל אחד בתורו, את הקשיים שלהם, האתגרים, השאלות שעולות ממצבים שונים וכדומה. כך נוצרת אחווה והבנה, שאני (כמו כל משתתף) לא מתמודדת לבד, ויש אנשים נוספים עם קשיים דומים, ולפעמים אפילו קשיים גדולים יותר.
   
 5. במפגש של אנשים מרקע שונה, עם אתגרים שונים, עולים גם רעיונות מגוונים להתמודדות, ומשתתפי הקבוצה נחשפים לדרכים חדשות שלא חשבו עליהן בעבר.
   
 6. במסגרת הקורס נוצרה מעין קבוצת תמיכה. מלבד המדריך/המאמן שליווה במסגרת הקורס כל אחד מהמשתתפים, ונתן את תמיכתו בתהליכים האישיים, נוצרה תמיכה רחבה של חברי הקבוצה אלה באלה.
   
 7. בסופו של תהליך קבוצתי, נוצרות הכרויות וחברויות חדשות, והתמיכה מלווה אותנו גם מעבר למסגרת הקורס.
   
 8. לאחר הקורס, במסגרתו הגדרתי לעצמי את 5 החלומות שלי, התחלתי לבנות את תכנית הפעולה שלי, והשלמתי את כל החלומות שלי בזה אחר זה (האחרון בהם היה טיול ליפן, חלום ילדות שהעזתי ומימשתי בשנת 2019).

 

אחת התובנות משנות החיים שהייתה לי, בעקבות הקורס שעברתי הייתה, השאיפה להיות מאמנת אישית בעצמי, וכך, בשנת 2018 השלמתי שתי הסמכות בשני קורסים מקיפים , האחד LIFE COACHING והשני הנחיית קבוצות.

אימון אישי קבוצתי – נושאים

יצרתי מספר סדנאות המתאימות להעצמה אישית בקבוצות קטנות – חלקן סדנאות בנות מפגש אחד וחלקן בנות 10 מפגשים. כל הסדנאות ניתנות להתאמה לקהל היעד (מבחינת מיקום, תכנים, מספר מפגשים, עלויות וכדומה).

הנה מעט דוגמאות ופרטים על קצה המזלג :

 • אימון אישי לאושר והצלחה – סדנה המיועדת לקהל מגוון ומתאימה גם למפגש חברים , גיבוש במקום עבודה או מעגלי נשים – מפגש חד פעמי בו מתרגלים המשתתפים את חוויית האושר, משלב האיתור ועד שלב ההגשמה.
   
 • העצמה נשית אישית – מדובר בסדנה בת 10 מפגשים, הבנויה כאימון אישי קבוצתי ומיועדת לנשים בלבד. מלבד כלים מעשיים של אימון אישי, ומודל מיוחד שאני בניתי "מודל הלביאה" הסדנה עוסקת בנושאים המייחדים את הנשים בחברה, בקהילה ובמשפחה.
   
 • כתיבה אימונית – סדנת כתיבה המשלבת שני עולמות תוכן שלי – אימון אישי מצד אחד וחדוות היצירה בכתיבה מצד שני. הסדנה מיועדת לכל מי שהמילים מדגדגות לו בקצות האצבעות, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. הסדנה יכולה להתאים גם לפעילות משפחתית רבת דורות.

 

על סדנאות נוספות ניתן לקרוא בלשונית "סדנאות" בדף הבית. אם אתם מכירים חברות או חברים שהיו רוצים להתקבץ לסדנה כזאת או אחרת, אנא, צרו קשר והזמינו אותי להעביר את הסדנה המועדפת עליכם, ממש אצלכם. אשמח להתאים עבורכם את התוכן, והיקף הסדנה לשביעות רצונכם המלאה.

אנא, צרו קשר לקבלת מידע ופרטים נוספים כבר עכשיו.